Przejdź do treści

Majowa aktualizacja Windows 10 wydana

  • przez

Microsoft deklaruje, że po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji podłączanie urządzeń przez moduł Bluetooth będzie szybsze i łatwiejsze, a na dodatek użytkownik dostanie możliwość sterowania wszystkim w sekcji Powiadomień (zamiast w Ustawieniach) i będzie to wymagało mniejszej liczby kroków.

Windows 10 May 2020 Update umożliwi też „pozbycie się haseł” – użytkownicy dostaną możliwość logowania się do konta Microsoft za pomocą kodu PIN, czytnika linii papilarnych bądź funkcji Windows Hello (dostępność zależy od wyposażenia urządzenia).

Kolejną nowością w Windows 10 May 2020 Update jest więcej kaomoji ლ(╹◡╹ლ) dostępnych bezpośrednio w klawiaturze systemowej, a także możliwość nazwania wirtualnych pulpitów wedle własnego uznania. Użytkownicy, a dokładniej zapaleni gracze, powinni zaś ucieszyć się z nowych funkcji DirectX 12 Ultimate (pod warunkiem grania w obsługiwane gry i posiadania odpowiednich kart graficznych) oraz wsparcia dla widżetów firm trzecich na pasku Xbox Game Bar.

Najnowsza aktualizacja Windows 10 przynosi ze sobą również usprawnienia w kwestii zarządzania pamięcią przez przeglądarkę Microsoft Edge (będzie potrzebne jej mniej do poprawnego działania) oraz możliwość zablokowania aplikacji kalkulatora nad wszystkimi pozostałymi uruchomionymi programami. Microsoft udoskonalił też 30-letni już notatnik – dodał m.in. gwiazdkę na końcu tytułu pliku podczas jego edycji, która zasygnalizuje, że wprowadzone zmiany nie zostały zapisane.

Windows 10 May 2020 Update ma również sprawić, że komputery będą jeszcze lepiej współpracować ze smartfonami z zainstalowaną aplikacją Twój telefon, bowiem dodano wsparcie dla PeCetów bazujących na procesorach ARM.

Oprócz tego, majowa aktualizacja przynosi ze sobą także usprawnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Microsoft ulepszył m.in. narratora, który teraz na przykład lepiej radzi sobie z tabelami i  automatycznie czyta strony internetowe oraz e-maile (pod warunkiem, że te ostatnie zostaną otwarte w Outlooku i aplikacji Mail).